Varsavianistyczne Przedszkole


Szanowni Rodzice!!!

Przedszkole nr 327 „Kolorowa Kraina” po raz kolejny przystąpiło do projektu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy: Varsavianistyczna Szkoła i Varsavianistyczne Przedszkole.

  Celem projektu jest:

  • upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie,

  • promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu Warszawy,

  • podnoszenie efektywności i atrakcyjności pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta,

  • integrowanie społeczności przedszkolnej wokół działań na rzecz Warszawy,

  • udział w uroczystościach rocznicowych odbywających się w Warszawie,

  • współpraca ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji varsavianistycznej.

Efektem końcowym projektu jest zdobycie przez naszą placówkę prestiżowego certyfikatu oraz odznaki Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, o którą staramy się przez cały rok szkolny.

www.tpw.org.pl

Na odznakę Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz certyfikat pracuje cała społeczność przedszkolna, począwszy od grup najmłodszych, aż do najstarszej.

Dzieci biorą udział w wycieczkach, zajęciach edukacyjnych oraz spotkaniach z interesującymi ludźmi dotyczącymi Warszawy. W trakcie tych działań poznają historię i zabytki Warszawy, parki i ogrody, oraz inne ciekawe miejsca stolicy. Biorą udział w różnorodnych konkursach o tematyce varsavianistycznej oraz poznają warszawskie legendy.

W osiągnięciu wyznaczonego celu, niezbędna jest Wasza pomoc – drodzy Rodzice. Dlatego też zachęcamy Was gorąco do wsparcia naszych wysiłków w zdobywaniu odznaki Varsavianistycznego Przedszkola/Szkoły i aktywnego uczestnictwa w tym projekcie.

www.tpw.org.pl

NASZE DZIAŁANIA:

„Warszawska choinka” – w trakcie zajęć integracyjnych dzieci z grupy II „Misie” wraz z rodzicami przygotowali ozdoby choinkowe w kolorach Warszawy: żółtym i czerwonym.

The gallery was not found!

„Z wizytą w Wilanowie” -projekt edukacyjny

Grupa III i VI

„Pszczółki” i „Biedronki” w listopadzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W trakcie zajęć dzieci poznały  między innymi stroje Jana III, zwyczaje panujące w Pałacu, a także miały możliwość podziwiania dzieł sztuki.

Przedszkolaki zainspirowane wycieczką przygotowały gazetkę tematyczną na korytarzu przedszkolnym, chcąc tym samym podzielić się swoją wiedzą z innymi.

The gallery was not found!

„Rok Rzeki Wisły”

W naszym przedszkolu w okresie świątecznym można podziwiać
„Wiślaną Choinkę”.

The gallery was not found!