Małe i duże eko-podróże

W naszym przedszkolu wiele się dzieje… W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do uzyskania międzynarodowego certyfikatu ZIELONEJ FLAGI

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

W tym roku przedszkolaki uważniej przyjrzały się zagadnieniom: TRANSPORT oraz ENERGIA

WYNIKI AUDYTU POCZĄTKOWEGO

WYNIKI AUDYTU KOŃCOWEGO

P L A N   D Z I A Ł A Ń

Nasze działania:

1. Dzieci z najstarszych grup w przedszkolu miały możliwość zapoznania się z pojazdami komunikacji miejskiej: tramwaj, autobus, metro.

2. W ciągu całego roku dzieci wraz z rodzicami oraz cały personel „Kolorowej Krainy” brał udział w cyklicznej akcji „10 minut dla Ziemi”.

3. Dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie „Eko-pojazd – komunikacja miejska przyszłości”

The gallery was not found!

4. W kwietniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych udały się na nietypową wycieczkę: każda z grup miała za zadanie poinformować społeczność lokalną o obchodach Dnia Ziemi poprzez rozdawanie ulotek, promowanie oszczędzania energii.

The gallery was not found! The gallery was not found!

5. Rodzice dzieci z Grupy I „Rybki” przygotowali dla przedszkolaków wspaniałe przedstawienie: „Wędrówki energooszczędnej żarówki”

The gallery was not found!

6. O sposobach przetwarzania odpadów i produkowania energii elektrycznej dowiedziały się dzieci z Grupy V „Motylki” w trakcie zajęć edukacyjnych.

7. „Gdzie jest prąd?” – zajęcia edukacyjne. We wszystkich pomieszczeniach przedszkolnych dzieci wraz z nauczycielkami oznakowały wszystkie gniazda elektryczne oraz włączniki światła. Maluchy wzięły też udział w niezwykle ważnych zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w naszych domach i w przedszkolu.

8. W grupie 4 latków odbyły się specjalne zajęcia ekologiczne dla rodziców.

9. W grupie IV „Sówki” zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców pt. „Ekopojazdy”

10. Dzieci z grup najmłodszych uczyły się sposobów oszczędzania energii elektrycznej poprzez różnorodne zabawy dydaktyczne: TEATRZYK CIENI

11. „Od parowozu do pendolino” – zajęcia edukacyjne w Muzeum Kolejnictwa – w zajęciach wzięły udział dzieci z Grupy VI „Biedronki”